Turnering 2019/20

BK Sisus hold er placeret således:

BK Sisu 1 -  DT 1. divsion - Øst - 

BK Sisu 2 - 2. division - Øst 2 x 3 mandshold -Pulje A.

Dameholdet, 3 mandshold  - Række Øst - pulje 2

 Se planen for hvert hold efterfølgende på denne side.

 Opdateret den 3/8 -19-gj

BK Sisu 1

        Grøndal
lø 25‑01‑2020 12:00 371154 BK Sisu  KBK 1940 1 WCH
sø 26‑01‑2020 09:00 371093 BK Sisu  Suså BC WCH
lø 08‑02‑2020 12:00 371079 BK Sisu  S.Ø.B. 1 WCH
sø 09‑02‑2020 09:00 371091 S.A.S. 2 BK Sisu 1 Tårnby
lø 14‑03‑2020 09:00 371098 Køge 75  BK Sisu 1 Køge
sø 15‑03‑2020 09:00 371110 KBK 1940  BK Sisu 1 Grøndal
lø 18‑04‑2020 11:30 371104 BK Sisu  Sporvejene WCH
sø 17‑05‑2020 09:00 371114 BK Sisu  Joker 1 WCH
         
Opr. 07.01.19-gj        

BK Sisu 2

Sisu -Herrer 2        
2. division Øst  Pulje A      
Dato Kamp nr Hjemmehold Udehold Hal
         
sø 09-02-2020 09:00 368912 BK Sisu 2 Familie Bowl 1 WCH
lø 14-03-2020 11:00 368925 Haslev BK 1 BK Sisu 2 Haslev
sø 15-03-2020 11:30 368920 BK Sisu 2 BK Bison 1 WCH
sø 19-04-2020 09:00 368928 BK Sisu 2 Pin-Crackers 2 WCH
sø 17-05-2020 12:00 368932 Team 8 1 BK Sisu 2 Grøndal
         
Opr. 07.01.20-gj        

Sisu damehold

BK Sisu        
Øst Række Damer Pulje 2        
Dato Kampnr Hjemmehold Udehold Hal
         
        Tårnby
sø 02-02-2020 11.00 -NYT 367582 LBC 2012 BK Sisu Køge
lø 07-03-2020 11:30 367579 BK Sisu Jackpot WCH
sø 26-04-2020 10:30 367572 BK Sisu Ellipsen WCH
lø 16-05-2020 10:00 367589 BK Næstved BK Sisu Næstved
sø 24-05-2020 10:00 367585 BK Sisu VBI/Valby WCH
         
opr. 07.01.20-gj        

Aktivitetkalender fra DBwF

                                               Dansk Bowling Forbunds aktivitetskalender    
14.09.2019 DM Mix World Cup Hallen
05.06.10 Forbundsmesterskab Old Boys /Girls Tårnby
02.03.11 LP Damer - Øst ?
16/17.11 Øst Single / Double Mesterskab Tårnby
07.12 Cup Herrer - Øst (1) ?
2020    
17/19.01 DM Trio Løvvang
01/02.02 LP Herrer - Øst ?
02.02 Øst Cup  Herrer (2) ?
15/16.02 Øst Mesterskab Oldies  Køge
01.03 Øst Cup Herrer ?
29.02/01.03 LP Hovedrunde + Finaler -Damer Øst
21.03 DBwFs repræsentantskabsmøde ?
22.03 Øst Cup Finale Øst
27/29.03 Øst Mixmesterskab World Cup Hallen
25/26.04 LP Hovedrunde + Finaler -  Herrer ?
08/10.05 DM Single/Double World Cup Hallen
15/17.05 Liga slutspil Løvvang
21.05 Bykamp Malmø
     
  Forbehold for ændringer  
opr. 05.0819/gj